Wynik badań hormonalnych i USG tarczycy
Witam mam 24lata miałam robione badania z krwi i TSH wynosi 4.3137 ulU/ml, FT3 wynosi 3.08 pg/mL, FT4 wynosi 0.96 ng/dL. Miałam też usg tarczycy i opis jest taki tarczyca jednorodna, normoechogeniczna wymiary płat lewy wys.7,6 x szer. 8,7 x głebok. 34,0mm płat prawy wys. 8,8 x szer. 15,4 x głebok. 36,0mm Cieśń: 4mm Proszę o odpowiedź czy wszystko jest dobrze czy mam nadczynność lub niedoczynność tarczycy z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wyniki wskazują na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ponieważ jest Pani młodą kobietą najpewniej powinna mieć Pani włączony preparat typu Euthyrox, tj. substytucję hormonów tarczycy. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem. Skierowanie do specjalisty uzyska Pani od lekarza POZ.