Wyniki badania tarczycy - jak czytać?

Dzień dobry. Robiłam podstawowe badania w kierunku tarczycy, dwaj lekarze (ogólny i ginekolog) stwierdzili, że wszystko jest w porządku. Jednak ostatnio usłyszłam, że te wyniki przelicza się jakoś procentowo porównując ft3 i ft4. Czy z moimi wynikami jest wszystko w porząku? TSH - 2,033 (0,270-4,700), FT3 - 4,93 (4,00-8,30), FT4 - 14,63 (0,9-20,00). Wszystko mieści się w normie, ale proszę o interpretację. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wyniki te w zupełności wystarczą, aby stwierdzić, że przedstawione wyniki poziomów hormonów tarczycy są prawidłowe. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych obliczeń.