Wyniki badania USG ginekologicznego a ryzyko raka endometrium

Witam, w ostatnim usg ginekologicznym wykazano m.in. , że mam niejednorodne myometrium i szerokie endocervix do 11 mm. Zasugerowano wykonanie kolejnego usg po następnym krwawieniu miesiączkowym i ewentualne łyżeczkowanie macicy. Czy to oznacza, że podejrzewa się u mnie raka endometrium? Czy aby uniknąć łyżeczkowania możnaby zrobić np. rezonans magnetyczny miednicy - czy on pokazałby ewentualne zmiany? Bardzo się martwię, lekarz mało mi powiedział, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Czy to oznacza, że podejrzewa się u mnie raka endometrium?
- prawdopodobieństwo jest małe, ale należy wykonać wyłyżeczkowanie, aby wyregulować stan endometrium i postawić dokładną diagnozę po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego
Czy aby uniknąć łyżeczkowania możnaby zrobić np. rezonans magnetyczny miednicy - czy on pokazałby ewentualne zmiany?
- niestety nie