Wyniki białkomoczu przy kłębuszkowym zapaleniu nerek

Mam 27 lat od 2008 choruje na kłębuszkowe zapalenie nerek jestem po wykonanej we wrześniu 2014 r. tonsilektomii z powodu tej choroby, w przyszłym tygodniu mam wizytę nefrologa. Niepokoją mnie jednak wyniki białkomoczu: w poniedziałek 09.02.2015 - 1,48 g zaś dzisiaj 2,01 g. Ponadto inne parametry nerkowe takie jak elektrolity, kreatynina. mocznik, kwas moczowy są w normie. Czy takie wyniki są wskazaniem do skierowania do szpitala, bardzo tego bym nie chciał, ale nie daje mi to spokoju. Dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazaniem do hospitalizacji jest nie tylko sam wynik badania niałkomoczu ale przede wszystkim inne objawy kliniczne. Proponuję spokojnie poczekać na wizytę u nefrologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.