Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

 Sylwia Ogrodowczyk
Sylwia Ogrodowczyk Dietetyk

Leczenie ostrego kłębuszkowego zapalenia nerek, które jest następstwem zapalenia gardła, skóry lub innej infekcji bakteryjnej, polega na eliminacji tego zakażenia, które je spowodowało za pomocą antybiotyków oraz podawaniu medykamentów mających na celu obniżanie ciśnienia krwi i leków moczopędnych (diuretyków). Należy równocześnie ograniczać spożycie soli kuchennej oraz białka, unikać wysiłku fizycznego (lepiej pozostać w łóżku) i regularnie poddawać się kontrolnym badaniom moczu i krwi.

Kłębuszkowemu zapaleniu nerek nie można na ogół zapobiegać, dlatego ważne jest szybkie i skuteczne zwalczenie infekcji, która je powoduje, a także wczesne wykrycie i leczenie dolegliwości ze strony nerek, zanim wystąpią powikłania i ostre zapalenie kłębuszków przemieni się w stan przewlekły. Tylko w skrajnych przypadkach, gdy już rozwinie się niewydolność nerek – potrzebna może być dializoterapia, czyli sztuczne pozaustrojowe usuwanie toksycznych produktów przemiany materii.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy