Wyniki CMV w 12. tygodniu ciąży

Witam !!! Moje wyniki CMV IgG 171,0 CMV IgM 1,34 Badanie po trzech tygodniach IgM 1,37 Jestem w 12 tygodniu ciąży czy moje dziecko jest bardzo narażone ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie napisała Pani jakie normy przyjmuje laboratorium w którym robiła Pani wynik stad dokładnie nie jestem w stanie ustalić czy to świeże zakażenie. Dla dziecka groźna jest świeża infekcja CMV. Jesli poziom IgM jest w normie tzn ujemny nie ma takiego zagrożenia. W świeżej infekcji rośnie IgM