Wyniki estradiolu, FSH i TSH

Mam 42 lata, moje pytanie dotyczy wyników badań zleconych przez ginekologa. Moje wyniki estradiol 432.00 FSH 5.72 PRL 255.30 TSH 1.40 Chcę zaznaczyć że w sierpniu br.roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Nie mam normalnej miesiączki, jedynie skąpe plamienia.Dużo schudłam 13 kg w ciągu 2,5 miesiąca, do tego stres. Jak mam je rozumieć? Czy to menopauza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Poziom TSH jest prawidlowy. Estradiol i FSH wymagają oceny w oparciu o informację którego dnia cyklu wykonała Pani badanie. A propos prolaktyny - jeśli jest to wartość w mIU/l to jest prawidłowa.