Wyniki gazometrii po krwi pobranej z palca

Serdecznie proszę o interpretację wyników gazometrii (krew pobrana z palca): pH 7,4; pCO2 45,4; pO2 65,5; HCO3st 23,8; tCO2 19,3; BE -0,4; SatO2 91,7%. Jestem kobietą. Mam 38lat. Nie palę. Z góry dziękuję.

Witam. Gazometria krwi włośniczkowej, czyli tej pobranej z palca nie zawsze wiernie oddaje stan oksygenacji organizmu. Lepszym badaniem byłaby gazometria krwi tętniczej.