Wyniki histopatologiczne i rak szyjki macicy

MOJA MAMA ODEBRALA DZISIAJ WYNIKI HISTOPATOLOGICZNE I OKAZALO SIE ZE MA RAKA SZYJKI MACICY JES TO RAK PLASKONABLONKOWY NIEROGOWACIEJACY NG-2 NACIEKAJACY CO TO OZNACZA BO LEKARZE MOWIA SWOIM JEZYKIEM I TRUDNO ICH ZROZUMIEC PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest to nowotwór złośliwy (potencajlnie dający przerzuty odległe) o pośrednim stopniu zróżnicowania (G2 w skali trzystopniowej). Rokowanie zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jeśli rozpoznanie postawione jest na podstawie wycinka z szyjki to najprawdopodobniej zaproponowane będzie leczenie operacyjne mające na celu usunięcie macicy z przydatkami (ostateczna decyzja o sposobie leczenia należy do lekarza prowadzącego i Pacjentki)