Wyniki krzywej cukrowej i insulinowej

Witam, wczoraj odebrałam wyniki krzywy cukrowej i Insulinowej. Mam mały mętlik bo od dwóch lekarze słyszałam rożne diagnozy. Jeden mówi ze wyniki są w porządku drugi mówi ze nie i ze mam przyjmować Metformax 500 2x dziennie. Moje wyniki: (3pkt. 75g): Na czczo: 80 mg/dL Po 1h: 185 mg/dL Po 2h: 111 mg/dL Insulina: Na czczo: 4,67 ulU/mL Po 1h: 39,30 ulU/mL Po 2h: 42,50 ulU/mL Mam na dodatek PCOS i biore 1 Tabletke Bromergonu na obniżenie Prolaktyny. Proszę o interpretacje wyników.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, więc wynik po 1h jest teoretycznie nieprawidłowy i część specjalistów już w takim momencie rozpoznaje cukrzyce. Jednak ogólne wytyczne polskie nie zalecają stosowania tego pomiaru w rozpoznawaniu cukrzycy. Przy tym, że ma Pani PCOS to stosowanie metformaxu może być jednak wskazane. Pozdrawiam