Wyniki morfologii u syna z chorobą Leśniowskiego-Crohna

Witam, właśnie przeglądam dzisiejszy wynik morfologii syna i przyznam, że zaczynam się bać. Limfocyty spadły do poziomu 0,6 tys/µl przy normie 1,50 - 3,50, a procentowo jest 13,9 przy normie 20,0 - 45,0 , ale neutrofili jest 3,03 tys/µl - 70,3 %. Syn ma chorobę Leśniowskiego- Crohna i przyjmuje od 2 lat 3/4 tabletki Mercaptopuryny, ale limfocytów nigdy nie było aż tak mało. Co się dzieje?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mogą to być skutki uboczne stosowania merkaptopuryny. Wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.