Czy w tym wieku można zachorować na raka?

Witam. Czy chorowanie na raka w wieku 19 lat jest możliwe? Wszystko zaczęło się około 5 lat temu, zobaczyłem wtedy krew w stolcu. Lekarz stwierdził ze najprawdopodobniej hemoroidy. Sprawa została praktycznie zamknięta, krew pojawiała się sporadycznie. Kilka miesięcy temu zacząłem częściej spożywać alkohol i trochę sytuacja się pogorszyła. Wizyta u projtologa który zalecił mi kolonoskopię i za przyczynę podawał najprawdopodobniej chorobe crohna. Kilka dni temu zacząłem miewać bóle prawej strony pleców, czasami metny mocz, lekarz stwierdzil zapalenie dróg moczowych. Od wczoraj zacząłem brać antybiotyk o boje się trochę ze to jednak nie to. Dodam ze czuje się osłabiony
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

W każdym wieku można zachorować na chorobę nowotworową. Proszę zauważyć, że zdarza się, że na raka chorują nawet dzieci. Aby jednak zdiagnozować nowotwór, konieczne jest wykonanie wielu badań.

Osłabienie, o którym Pan wspomina może występować przy wielu jednostkach chorobowych. Choroba Leśniowskiego-Crohna wymaga podjęcia leczenia, tak samo jak zapalenie dróg moczowych. Proszę więc stosować się do wskazówek lekarzy. Jeśli pomimo leczenia objawy będą nadal się utrzymywały, to trzeba będzie poszerzyć diagnostykę.

Więcej informacji na temat choroby Leśniowskiego-Crohna można znaleźć w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lesniewskiego-crohna.

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem dotyczącym zapalenia dróg moczowych:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-drog-moczowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.