Wyniki pacjenta w czasie chemioterapii

Witam, Proszę o interpretację wyników: Wątroba nieznacznie poszerzona w wymiarze ap 155 mm, prawidłowej struktury. W świetle pęcherzyka żółciowego widoczny drobny złóg średnicy 7 mm.Trzustka niepowiększona, widoczna fragmentarycznie, przysłonięta częściowo .Śledziona niepowiększona, jednorodna. Kształt i wielkość obu nerek w normie.Aorta brzuszna szerokości w normie. Pęcherz dobrze wypełniony.Zmian patologicznych brak.Pacjent w czasie 4 chemii, po usunięciu guza okrężnicy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu weryfikacji funkcji wątroby warto wykonać badania laboratoryjne. Ponadto w pęcherzyku żółciowym znajduje się złóg, który może być przyczyną dolegliwości bólowych jamy brzusznej. Warto skonsultować się ze specjalistą chirurgiem. W pozostałej części wynik badania jest prawidłowy.