Wyniki przeciwciał przeciwjądrowych ANA

Witam bardzo proszę o interpretacje wyniku badania 11 letniego syna. Testem immunofluorescencji pośredniej w badanej surowicy wykryto przeciwciała przeciwjądrowe ANA w rozcieńczeniu 1:40 ( typ drobnoziarnisty), 1:80 ( ), 1:160 (śl), 1:320 (-). Bardzo się martwię - bardzo prosze o pilną odpowiedz. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę uda się z dzieckiem do reumatologa dziecięcego, tego typu przeciwciała występują w chorobach tkanki łącznej np. toczeń trzewny.