Wyniki rezonansu magnetycznego kolana u 29-latki

Dzisiaj odebrałam wynik rezonansu magnetycznego kolana i prosiłabym o jego interpretację: Drobne ogniska obrzęku szpiku w przynasadzie dalszej k. udowej oraz w rzepce. Rzepka o morfologii typu III wg Wiberga. Łąkotki oraz więzadła krzyżowe i poboczne o prawidłowej grubości, bez cech uszkodzenia. Chrząstka stawowa o prawidłowej grubości, o gładkim zarysie, bez zmian ogniskowych. Ciało tłuszczowe Hoffy o prawidłowej grubości, jednorodne. Co oznacza dla mnie taki wynik?

Szanowana Pani, wynik tego badania sugeruje chondropatię przedziału przedniego stawu kolanowego. Powinna Pani zgłosić się z tym wynikiem badania do konsultacji ortopedycznej. Dopiero po badaniu klinicznym można będzie określić dalszy tryb postępowania. Pozdrawiam