Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa piersiowego
Witam, Bad. MR zlecone przez bóle kręg. w ok. piers: Wielopoziomowo (od Th2 do Th8) widoczne wypukliny podwięzadłowe tylne lateralizujące na stronę lewą z modelowaniem wejść do otworów m-k po stronie lewej bez ewidentnych cech kompresji struktur nerwowych w pozycji badania. Na poziomie Th2/Th3 widoczne modelowanie worka oponowego i rdzenia kręgowego po stronie lewej. Na poziomie Th3/Th4 przewężenie lewego otworu m-k, nie można wykluczyć konfliktu ze strukturami nerwowymi w jego przebiegu.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym w piersiowym odcinku kręgosłupa. Opisane zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Proszę udać się do specjalisty neurochirurga, który po zbadaniu oraz ocenie wyniku badania zaproponuje możliwe formy leczenia.