Ocena rezonansu magnetycznego kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym

Proszę o ocenę rezonansu kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym.Aktualnie dolegliwości bólowe i drętwienie ręki lewej. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zniekształcenie przez drobny guzek Schmorla blaszki granicznej trzonu kręgowego c6 w partiach tylnych.Brak cech stenozy kanału kręgowego oraz objawów wypadnięcia jądra miażdzystego. Uwidoczniono centralną, bardziej lewostronną protruzje krążka m-k Th1/Th2 i centralna wypuklinę krążka m-k th3/th4 z modelowaniem worka oponowego.

Witam serdecznie,

Badanie MRI uwidoczniło chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Tłumaczyć to może Pani dolegliwości.
Konieczna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.