Wyniki w kierunku toksoplazmozy w 10. tygodniu ciąży

Witam. Mam 30 lat jestem w drugiej ciąży w pierwszej wynikii miałam dobre. Jestem teraz w 10 tyg moje wyniki to toksoplazmoza IgG 40iu/ml IgM 0,08iu/ml. Natomiast TSH 3,03iu/ml.Proszę o interpretacje i czy wynik toksoplazmozy zagraża dziecku? Również wiem ze TSH jest za wysokie czy należy podjąć jakieś leczenie, dalsze badania i czy taki poziom TSH może spowodować zły rozwój dziecka. Bardzo prosze o odpowiedź z góry dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie norm danego laboratorium aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.