Wypadanie płatka serca a uprawianie sportu

Dzien dobry.Kilka razy w zyciu mialam robione badania EKG i echo serca. Kazde z nich wyszlo dobrze,lekarz powiedzial, ze moje serce jest zdrowe i wykluczyl jakąkolwiek wadę.Jednak podczas ostatnich badań(luty 2013r.)lekarz powiedzial,ze mam wypadanie płatka.Czy to znaczy,ze dopiero teraz ta wada sie pojawila?Wczesniej jej nie mialam?A moze poprzednio lekarz badal niedokladnie?Boje sie uprawiac jakikolwiek sport(lubie biegac).Nie chcę,by cos mi się stalo.Prosze o porade...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To czy może Pani uprawiać sport zależy w dużej mierze od stopnia wypadania płatka. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.