Wypadanie rzepki i bóle kolana

Witam. Mam pytanie dot. stawu kolanowego. W wieku 11 lat wypadła mi rzepka. Była nastawiana. Rok później ta sama sytuacja. Teraz kolano kiedy wypada samo ,,wraca" na swoje miejsce. Nie uprawiam sportu który miałby na to wpływ. Zaczęłam kurs na prawo jazdy. Na jednej z pierwszych lekcji przy ciągłym wciskaniu sprzęgła zaczęło mnie boleć kolano. Do tej pory bardzo je oszczędzałam. Czy ten ból mógł mieć związek z wypadaniem rzepki? Czy są jakieś przeciwwskazania? Czy sytuacja może się powtarzać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wizyta u lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. być może będzie konieczność założenia odpowiednich taśm.