Wypadanie włosów a palenie papierosów

Dzień dobry, od jakiegoś czasu wypadają mi włosy z cebulkami, zaczęło się wszystko jakieś dwa tygodnie temu, włosy wypadają garściami. Mam 20 lat, mój tata wyłysiał w wieku 21 lat praktycznie całkowicie, ale ja jestem dziewczyną. W mojej rodzinie cienkie włosy to norma. Moja babcia ze strony mamy cierpi na łysienie plackowate, mama też zaczęła tracić włosy. Czy może to mieć związek z paleniem papierosów, obecnie jestem w trakcie rzucania tego okropnego nałogu.

Witam. Palenie tytoniu z pewnością nie przyczynia się do poprawy stanu włosów, być może nie jest to jednak jedyna przyczyną ich wypadania. W związku z obciążeniami rodzinnymi sugeruje konsultację z dermatologiem.