Wypadanie włosów a wyniki morfologii krwi

Witam serdecznie, Mam 22 lata. Jestem kobietą i strasznie wypadają mi włosy, bardzo boli mnie głowa tam gdzie one rosną. Dermatolog zlecił mi badania. Z morfologii wyszło mi, że NEU [tys./uL] jest za niskie, bo wynosi 2,00; LYM% 49,3 co wynika ze jest za wysokie, zaś poziom ferrytyny-co najbardziej mnie niepokoi-wynosi 7.70 i nie mieści się w normie, która wynosi od 10 do 291. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.

Aleksander Ropielewski

Niedobór żelaza moze być przyczyną łysienia. Limfocytopenia może mieć wiele przyczyn i w celu postawienia diagnozy oraz ewentualnego zwiazku łysienia z odchyleniami od normy w badaniach dodatkowych potrzebowałbym mieć możliwość badania przedmiotowego oraz najpewniej pogłębienia diagnostyki. Sugeruję ponowny kontakt z lekarzem, który już zna Pani przypadek i rozpoczął postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.