Wypadanie włosów całymi garściami przez parę ostatnich miesięcy

Witam. Najgorszym moim problemem jest wypadanie włosów całymi garściami przez parę ostatnich miesięcy.Została mi ich polowa na głowie i już nie wiem co robić.Do tego nic mi się nie chce, mam spowolniony metabolizm, nie mogę schudnać mimo porad dietetyka.Zdarzaj a mi się ostatnio ataki, gdzie nie mogę wyrównać oddechu i mam kołatanie serca.Wydaje mi się, że cierpię na głęboką depresję, ale czy to ma aż tak wielki wpływ na cały organizm?Włosami jestem przerażona.Co robić?

wypadanie włosów
Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Przede wszystkim należy wykonać badanie krwi - sprawdzić morfologię, oraz tarczycę. Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborem żelaza, niedoborami mineralno -witaminowymi bądź innymi problemami zdrowotnymi. Najpierw należy znaleźć przyczynę, a dopiero potem zacząć leczenie. Samo przyjmowanie leków bez znalezienia źródła problemu jest jak dolewanie wody do dziurawego wiadra - maskuje przyczynę, a nie pomaga jej zlikwidować.
Opisane przez Panią objawy wskazują na niedoczynność tarczycy lub Hashimoto. Proszę wykonać odpowiednie badania (TSH, fT3, fT4, aTPO) dla swojego zdrowia.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
dietetyk@odzywiajsiezdrowo.pl