W jaki sposób wzmocnić paznokcie i włosy?

witam serdecznie !. co moge zrobic by wzmocnic moje paznokcie wlosy rzesy i brwi ? . do paznokci bralam skrzypowite ale nie pomogla uzywalam odzywki 8w1 rowniez nic nie dala na wlosy rzesy i brwi olejek rycynowy ale te nie ma poprawy a ja zaraz zostane bez rzes brwi i wlosow.

Witam serdecznie,

kluczem do zdrowych włosków i paznokci jest odpowiednie odżywienie organizmu. Zrównoważona dieta, bez drastycznego odchudzania, bez śmieciowego jedzenia + odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawowe warunki zdrowego wyglądu.
Może Pani także suplementować dietę tranem (jeśli do tej pory nie przyjmuje Pani żadnych suplementów doustnie), który wpływa korzystnie na pracę całego organizmu. Radziłabym także wzmocnić pracę układu odpornościowego poprzez suplementację diety probiotykami.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
https://www.facebook.com/FoodDiet

Proszę udać się do dermatologa i wykonać zlecone przez niego badania.
Jak długo były stosowane przez Panią kuracje?

Na skórę głowy polecam wykonanie serii mezoterapii igłowej.
Na brwi i rzęsy zalecam stosowanie odzywki revitalash, a nie jej podróbek. Efekty po stosowaniu zauważalne są po okresie 4-6 tygodni.

Proszę również zadbać o bogatą odpowiednio dietę .

Przede wszystkim należy wykonać badanie krwi - sprawdzić morfologię, oraz tarczycę (wykonać przynajmniej badanie TSH). Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborem żelaza, niedoborami mineralno -witaminowymi bądź innymi problemami zdrowotnymi. Najpierw należy znaleźć przyczynę, a dopiero potem zacząć leczenie. Samo przyjmowanie leków bez znalezienia źródła problemu jest jak dolewanie wody do dziurawego wiadra - maskuje przyczynę, a nie pomaga jej zlikwidować.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
dietetyk@odzywiajsiezdrowo.pl