Wypadanie włosów i zawroty głowy a badania hormonalne

Witam zac kilka dni wybieram się do endokrynologa prywatnie bo na kasę trochę się czeka. Jutro robie usg tarczycy. Mój wynik tsh ponad 8. Mam strasznie źle samopoczucie kręci mi się w głowie wypadają wlosy. Dodatkowo żelazo 39 przy normie od 50. Zażywam tardyferon fol. Czy endokrynolog juz na podstawie wyniku tsh i usg może przepisać i powinien mi leki aby samopoczucie mi się poprawiło?

Tak oczywiście. Wyniki badań hormonalnych i USG tarczycy powinny w pełni wystarczyć do zalecenia odpowiedniej terapii.