TSH powyżej normy i żelazo 39

Witam odebrałam ostatnio wyniki badań i wyszło mi tsh powyżej 8 i żelazo 39 przy normie od 50. Czek a m teraz kilka dni na w użyte prywatn a do endokrynologa a jeśli chodzi o Fe to dr przepisala mi lek tardyferon fol. Zażywam go rano ze śniadaniem. I moje pytanie jakie produkty zawierają najwięcej zelaza proszę o wyszczególnione co powinnam jeść aby zelaxo się poprawiło? I druga rzecz mam k e kiedy zawroty głowy czy to może być przez ten lek? Czy raczej z innego powodu?

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pani niedoczynność tarczycy. Należy włączyć leczenie i uzupełnić żelazo. Z powodu niskiego poziomu żelaza i niedoczynności tarczycy ma Pani prawo mieć wymienione objawy, niewykluczone, że ma Pani również anemię.Jeśli ma Pani anemię, aby szybciej podnieść poziom żelaza proponowałby zażywanie tabletki dwa razy dziennie przynajmniej przez tydzień- proszę zażywać ją zgodnie z ulotką (najlepiej bezpośrednio przed posiłkiem - lepiej się wchłania, chyba, że źle Pani toleruje takie stosowanie leku). Sama dieta nie wyrówna Pani tak szybko poziomu żelaza. Listę produktów bogatych w żelazo znajdzie Pani w internecie. Proszę wpisać w wyszukiwarkę hasło: "produkty bogate w żelazo". Dodatkowo po zastosowaniu leku na niedoczynność tarczycy powinna poczuć się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz