Wypadanie włosów, marznięcie, zmęczenie, stany lękowe i depresyjne

Objawy nadczynności (okres co 60dni i chudnięcie), po roku objawy niedoczynności (wypadanie włosów, marznięcie, zmęczenie, stany lękowe i depresyjne, 10 kg w ciągu roku, i inne). 1 badania pod koniec 12.2015: TSH 3,0 i anemia. Start Euthyrox25 mg. Po 6 tyg. badania: TSH 2,1, ATPO 35 (ref <60), ATG 20 (ref <60), ft4 1,55. USG: tarczyca o łącznej obj. 5ml(!), o nieznacznie niejedn. echogen.,liczne powiększone węzły chłonne do 2,1cm. Start Euthyrox 50mg. Czy może to być Hashimoto w remisji?

Lek. Tomasz Budlewski

mogą to być objawy Hasimoto lecz najczesciej obecne są przeciwciała. Proszę koniecznie regularnie kontrolować poziom tsh i pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.