Wypicie alkoholu dzień po skończeniu przyjmowania antybiotyku

Czy jesli wczoraj wieczorem wzięłam ostatnia tabletkę amoksiklavu to czy dziś wieczorem moge trochę wypić?

Witam!
Może pani wypić trochę alkoholu dla towarzystwa, ale proszę pamiętać o umiarze - czyli picie z zachowaniem kontroli. Kieliszek wina czy jedno piwo nie powinny zaszkodzić. Organizm po leczeniu infekcji potrzebuje czasu na regenerację i niewskazane byłoby "trucie" go dużą ilością alkoholu.