Ćwiczenie a wypicie alkoholu

Witam. Mam 21 lat i codziennie lub prawie codziennie staram sie podejmowac jakas aktywnosc fizyczna. Z reguly jest to ok.30/40 min zumby, 10 min. cwiczen z Tiffany i brzuszki. Waze ok.43 kg przy 158cm. Nie piję alkoholu, ale dzis byl dzien,w ktorym mialam duzą ochotę na lampkę wina. Czy jest ona wskazana po cwiczeniach? Czy "zrujnuje"moj trening i spalone kcal?czy zamiast wina wybrac inny alkohol? A moze po cwiczeniach alkohol nie jest wskazany? Prosze o odpowiedz. Dziekuje.

Witam serdecznie!

W małych ilościach czerwone wino i zawarte w nim substancje nie stanowią niebezpieczeństwa, a wręcz mogą być pomocne, na przykład przy leczeniu stanów zapalnych. Jak wiadomo wszystko należy spożywać z umiarem, dlatego po treningu należy spożyć posiłek i dopiero po nim można wypić maksymalnie 2 lampki wina (250 ml). Dodatkowo na każdą lampkę wypić przynajmniej 2 szklanki wody (aby zapobiec odwodnieniu).

Pozdrawiam.