Wypis po histerektomii z powodu nowotworu

Po operacji histerektomii radykalnej na wypisie jest: cystadenocarcinoma endometriale, większość utkania nowotworu średnio zróżnicowana ale są pola lite o dużej atypii jadrowo cytoplazmatycznej (G3) nowotwór nie przekracza torebki. Sieć (39x10cm) adenocarcinoma metastaticum. Zaawansowanie pT3NxMx. FIGO IIIB CA125 po operacji-10. Jakie są rokowania po chemioterapii, czy można myśleć o wyzdrowieniu czy mowa tylko o przeżyciu. Mama jest ogólnie zdrowa, ma 46 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O szczegółach dotyczących rokowania powinna Pani porozmawiać z lekarzem, który prowadzi leczenie Pani mamy. Wg statystyk w przypadku FIGO III odsetek przeżyć 5-letnich wynosi 20-40%.