Wypryski na twarzy po zażyciu tabletki awaryjnej

Witam, współżylam z partnerem zabezpieczając się prezerwatywą, nieco później w chwili uniesienia doszło do dosłownie chwilowego stosunku bez zabezpieczenia, nie było wytrysku. Ja w obawie przed ciążą wzięłam tabletkę "Ellaone" w czwartej dobie po stosunku, było to 13.04 . Nie miałam skutków ubocznych, jednak teraz czuje się zmęczona ,pojawiły mi się wypryski na twarzy i czasem czuje kłucie w podbrzuszu lub na plecach. Czy to mogą być skutki uboczne tabletki?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.