Wypryski po lewej stronie twarzy

Wypryski po jednej stronie twarzy. Od kilku dni obserwuję na swojej twarzy dziwne zjawisko. Mam czerwone (małe, bezbolesne) wypryski tylko po lewej stronie twarzy - najwięcej na nosie, kilka na policzku. Prawa strona jest prawie czysta. Stosuje tą samą pielęgnację (i wcześniej było wszystko ok). Dodam, że 4rty miesiąc stosuje antykoncepcję właśnie ze względu na trądzik i do tej pory było dobrze. Co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane reakcją alergiczną. Nie można wykluczyć podłoża hormonalnego czy infekcji bakteryjnej. Konieczna będzie wizyta u lekarza.