Trądzik na twarzy u 34-latki

Mam trądzik na twarzy głównie broda i okolice rzuchwy i kilka kostek na policzku po wyleczeniu krostki zostają ciemne brązowe plamy mecze się już z tym problemem 2 lata dermatolog antybiotyk na 3 miesiące i 2 maści na krostki i nic po 3 miesiącach leczenia teraz kupiłam epidulo krem którym lecxe wypryski które i tak pp jakimś czasie wracają

Pomocne na przebarwienia i blizny po trądziku są zabiegi peelingów medycznych i lasery.Zabiegi te dobiera się po konsultacji po obejrzeniu stanu skóry.

Dzień dobry,
W leczeniu trądziku najskuteczniejsze są kwasy i retinoidy. Antybiotyki zwykle przynosza chwilową poprawę. Niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja - dokładne zmywanie makijażu, używanie kremów nawilżających o prostym składzie oraz regularne peelingi - przy zmianach zapalnych najlepszy jest peeling enzymatyczny.
Jeśli ma Pani przebarwienia to warto stosować kremy z filtrami UVA i UVB.
Leczenie trądziku jest długotrwałe, ale odpowiednia pielęgnacja i leki pozwalają utrzymać twarz w dobrym stanie.
Pozdrawiam!