Wypuk jawny, szmer pęcherzykowy po zabiegu usunięcia kamicy pęcherzyka żółciowego laparoskopowo

Witam byłam na zabiegu usunięcia kamicy pęcherzyka żółciwego laparoskopowo w konsultacji internistycznej mam napisane że nad płucami wypuk jawny, szmer pęcherzykowy. Mam pytanie skąd to się wzieło i czy to coś grożnego, jak dalej postępować.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis oznacza, że wszystko jest prawidłowo. Nie ma powodów do jakiejkolwiek interwencji.

Jest to nomenklatura opisująca badanie płuc. Oznacza ni mniej ni więcej to iż płuca są powietrzne (nie stwierdzono stłumień wypuku) oraz że nie stwierdza się szmerów patologicznych (zapalnych). Jednym słowem wszystko OK. Życzę szybkiego powrotu do pełni sił.