Wypuklina, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze i guzki Schmorla a operacja

Witam moje pytanie dotyczy odcinka piersiowego odebrałam MRI w którym wyszło że mam wypuklinę która uciska worek oponowy i modeluje korzenie,oprócz tego są Guzki Schmorla,oraz zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze czy czeka mnie operacja?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na podstawie przedstawionego przez Panią /Pana wyniku badania nie da się jednoznacznie stwierdzić jakie postępowanie należy wdrożyć w tym schorzeniu ( jest to zdecydowanie za mało, aby można było się wypowiedzieć na temat zaawansowania choroby-jaki to stopień ucisku, nie mając dokładnych skanów MRI oraz nie mogąc zbadać Pana/Pani neurologicznie). Proszę zgłosić się do Poradni Neurochirurgicznej w kompletnym wynikiem badania. Tam Lekarz ustali dalsze postepowanie terapeutyczne. Pozdrawiam