Wypukliny szerokopodstawne krążków w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam Wczoraj odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i bardzo proszę o poradę co one oznaczają -Cechy dehydratacji zwyrodnieniowej krążków m-k L4/L5 i L5/S1- obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych -Wypukliny szerokopodstawne tylne krążków m-k L4/L5 i L5/S1 powodujące modelowanie brzusznej powierzchni worka oponowego,zawężające nieco obustronnie zachyłki z możliwym niewielkim modelowaniem korzeni nerwowych i ich odrębie na poziomie L4/L5
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik MRI wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji czy ma Pani jakiekolwiek objawy - proszę pamiętać, że nie leczy się wyników badań a pacjenta. W zależności zaś od nasilenia Pani objawów i stosowanego dotychczas leczenia, dalsze postępowanie może obejmować farmakoterapię, rehabilitację lub leczenie operacyjne.