Wyrastanie ósemki a opuchlizna policzka

Witam. Spuchł mi policzek i potem dziąsło od wyrzynania się ósemki. Dostałam antybiotyk (Dalacin) i stosuję go drugą dobę. Podobno po takim czasie powinny być zauważalne jakieś zmiany, wydaje mi się jednak, że dziąsło jeszcze bardziej spuchło. Już nie wiem co robić. Pierwszy dentysta powiedział, że nic się nie dzieje, że ósemka jest zdrowa i zazwyczaj wyrzynanie się jest bolesne. U kolejnego dostałam ten antybiotyk. Ząb sam w sobie mnie nie boli, jedynie opuchnięte miejsce.

Kiedy stan miejscowy ulegnie poprawie warto zastanowić się nad chirurgicznym "ułatwieniem" wyrzynania tego zęba.