Wyrwanie zęba po zakończeniu leczenia aparatem stałym

dzień dobry, właśnie zakończyłam leczenie aparatem stałym. Muszę wyrwać zepsutego zęba. Czy będzie trzeba znowu chodzić w aparacie żeby zęby nie przestawiły się z powrotem czy wyrwanie zęba nie będzie miało wpływu na zgryz?

Witam!
Dużo zależy od tego,który to ząb...gdyż usunięcie zęba zawsze ma mniejszy bądź większy wpływ na zgryz! Jeśli nie jest to ząb mądrości,to należy rozważyć jego jak najszybsze uzupełnienie,gdyż po pewnym czasie zęby zaczną się przemieszczać... Pozdrawiam.