Wysięk 8 miesięcy po artroskopii kolana

Witam, 8 msc temu miałem artroskopie kolana( uszkodzony fragment chrząstki oraz lekotki bocznej-usunięcie delikatnego pęknięcia) od 2 msc mam wysiek jakby torbiel, lekarz raz mówi ze torbiel raz ze ganglion w dole podkolanowym. Miałem 3 razy podawany steryd( diprohos)-bez Polepszenia a nawet zaczęły mi strzelać ścięgna z tyłu kolana.Czy dalej lekotka i chrząstka może być uszkodzona?I czy steryd mógł zepsuć ścięgna?Ze tak strzela i blokuje ścięgna przy prostowaniu. (poleci pan specjalistę odtego?

Witam,
tworząca się torbiel, inaczej ganglion dołu podkolanowego lub cysta Bakera, są prawdopodobnie wynikiem wzmożonego ciśnienia w obrębie stawu. To wzmożone ciśnienie może być wynikiem ponownego pęknięcia łąkotki lub nieprawidłowego wygojenia chrząstki. Raczej mało prawdopodobne jest, że sterydy wywołały strzelanie w kolanie i uszkodzenie ścięgien. Zapraszam ze świeżym rezonansem na wizytę do mnie.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda