Wysięk w kolanie

witam mam juz 2 tydzien wysiek w kolanie jak zapobiec zbieraniu sie tego wysieku

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli płynu jest dużo, powinien on zostać odciągnięty poprzez punkcję stawu kolanowego.
Ograniczenie chodzenia, usztywnienie kończyny w stawie kolanowym, leki przeciwzapalne oraz miejscowo stosowane kompresy np. z altacetu przyczyniają się do ograniczenia lub zatrzymania wysięku.
Wskazana konsultacja ortopedyczna.