Wysięk w stawach po ćwiczeniach

Witam. Ostatnio za dużo biegałem i robiłem za dużo pompek. Spowodowało to problemy ze stawami. Byłem na usg i pojawiły się wysięki w stawach kolanowych i łokciowych. U lekarza jeszcze nie byłem. Osoba, która robiła usg, powiedziała, że wysięki są z powodu przeciążeń. Płyn w ciele tłuszczowym Hoffy, kaletka podrzepkowa z wysiękiem, tak jak w zapaleniu. Czy te wysięki są poważne? Czy jest możliwość, że wysięk sam się wchłonie? Voltaren max i Fastum nie pomaga. Czy jeśli zacznę z wysiękiem chodzić po lekarzach, to dadzą mi leki przeciwzapalne, czy będzie trzeba wyciągać płyny strzykawkami? Bardzo proszę o pomoc, nie chcę szukać informacji na żadnym forum, tylko liczę na fachową odpowiedź. Dodam, że jestem bardzo aktywny fizycznie i to, że stworzył się wysięk w stawach trochę mnie przeraża. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Czy to powazne?
- taka sytuacja ma związek z przeciążeniem stawów i zwykłe odciążenie stawów na 3-4 tygodnie, złagodzenie intensywności ćwiczeń powinno być wystarczające
Samo sie wchłonie?
- przy odciążeniu stawów tak powinno się stać
Czy dadzą mi leki przeciwzapalne?
- jeśli dolegliwości i płyn nie wycofają się
czy będzie trzeba wyciągać płyny strzykawkami?
- myślę, że takie potrzeby nie będzie
- najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą