Wysięk w prawym wyrostku sutkowatym po wykonaniu RM głowy u 9-latka

Witam . Mam pytanie po wykonaniu rezonansu magnetycznego głowy mojego dziecka 9lat wykryto wysięk w prawym wyrostku sutkowatym .Zaznacze ze dziecko 3 lata wczesniej miało wykonywany zabieg w uchu bylo to przeciecie blony bebenkowej.Co w tej chcwili trzeba z tym zrobic jak leczyc i czy to jest powazna sprawa?

wysięk w uchu podczas badanie rezonansu może być wynikiem wcześniej przebytej infekcji. Jesli tak było nie należy się martwić.

Proponuje zrobić badanie ruchomości błony bębenkowej- tympanometria. w Przypadku nieprawidłowego wyniku udać się do laryngologa