Wysiłek fizyczny przy grzybicy

Witam.Od dwóch tygodni choruję na grzybicę okolic intymnych.Wizytę u ginekologa mam dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.Mój lekarz rodzinny przepisał mi nystatyne-dopochwowo.Po zużyciu opakowania nic się nie zmieniło.Jaki lek może zostać mi przypisany oraz czy bardzo intensywny wysiłek fizyczny może pogłębić chorobę? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej inny lek przeciwgrzybiczy. Wysiłek nie jest przeciwwskazany.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz przepisze inny lek przeciwgrzybiczy. Proszę pamiętać o tym że prawdopodobnie parter seksualny również może mieć grzybicę i wymagać leczenia. NAleży też wyprać w wysokiej temperaturze bieliznę osobistą,pościelową, ręczniki. Brak przeciwwszazań do wysiłku