Wysoka gorączka, astma oskrzelowa i złe wyniki badań

Bardzo proszę o pomoc. Moja córeczka ma 12 lat, od urodzenia jest alergikiem (ma wszystkie typy alergii). W wieku trzech lat przeszła marsz alergiczny, który przerodził się w astmę oskrzelową na tle alergicznym. Ostatnio ma dni, w których pojawia się gorączka 39,9 (bardzo powoli spada temperatura, nawet po podaniu leku przeciwgorączkowego). W czasie gorączki czasami boli ją głowa, a czasami brzuszek. Wysoka temperatura pojawia się jednego dnia, a na drugi dzień u dziecka nie ma śladu by gorączkowała. Nic ją nie boli, nie ma kataru ani kaszlu, zero wymiotów. Osłuchowo jest czysta, żadnych ataków duszności.

Ostatnie badania CRP 19,36 mg/l, OB 15mm/h, WBC 20,0, NEUT 15,3, NEUT% 76,7%, LYMPH 2,5, LYMPH% 12,3%, MXD 2,2,MXD% 11%, RBC 4,60, HGB 13,8, HCT 37,5 %, MCV 81,5, MCH 30pg, MCHC 36,8 g/dl, RDW-SD 28,7fl, PLT 293,0, PDW 10,6 fl, MPV 9,2 fl, P-LCR 19,5% Rozmaz mikroskopowy: pałeczkowate 3%, podzielone 75%, kwasochłonne 6: limfocyty 16%. W moczu urobilinogen + 1.0mg/dl, leukocyty pojedyncze, pH6,5 reszta wszystko w normie. RTG klatki piersiowej prawidłowe, USG jamy brzusznej stwierdza w okolicy prawego śródbrzusza grupa krezkowych węzłów chłonnych największy dł. 16mm, pozostałe do 14 mm. Wątroba w linii środkowo obojczykowej długości 120 mm bez zmian ogniskowych.

Lekarz nie jest w stanie jej zdiagnozować, dziś powiedział, że może dać antybiotyk, ale nie znamy przyczyny powstawania gorączki. Mam jeszcze skierowanie do laryngologa czy nie ma zapalenia zatok. Na razie przepisał jej Bactrim 400mg+80mg ma brać 2 x 1po jeden tabletce, dicoflor 60 1 raz dziennie. Bardzo proszę, co może powodować tak wysoką temperaturę i złe wyniki córki.

Witam serdecznie!

Zarówno objawy jak i wyniki wykonanych badań wskazują, że coś się dzieje niepokojącego. Powodem może być tocząca się infekcja, jednak proponuję jeszcze badania rozszerzyć o ponowne wykonanie morfologii z wykonaniem rozmazu ręcznego z oceną mikroskopową wykonanego preparatu. Warto zobaczyć jeszcze poziom enzymów wątrobowych, kreatyninę. Na pewno warto obejrzeć również zatoki.
Proponuję włączyć jednak antybiotyk i zobaczyć jaka będzie reakcja organizmu. Jeżeli w wynikach nic się nie zmieni, ani nie ustąpią objawy wskazana będzie jeszcze konsultacja hematologiczna ( z powodu powiększonych węzłów chłonnych, które nie często są widoczne w badaniu ultrasonograficznym oraz z powodu podniesionej wartości białych krwinek - jednak mogą być one wysokie z powodu toczącej się infekcji). Jeżeli nie zostaną wyjaśnione przyczyny objawów być może konieczna będzie hospitalizacja córeczki.
Życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam!