Wysoka gorączka u 9-latka

mój synek 9 latek gorączkuje. O godzinie 18:00 miał 39,4 podałam natychmiast Ibuprpfen Pabi. Temeratura spadla do 37,8. Teraz znowu ma 39,25 martwie się.Podałam przed cwilką czopek Eferalgan Własnie w tej chwili ogląda bajke i wciąż opowiada. co robić>>>?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana gorączka najpewniej ma tło infekcyjne. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Do czasu wizyty u lekarza proszę podawać dziecku leki przeciwgorączkowe.