Wysoka prolaktyna a starania o dziecko

Witam. Mam 28 lat, około 168 cm wzrostu i ważę 59 kg, nie mam dzieci i od roku się staram. Na własną rękę wykonałam badania i wyszła wysoka prolaktyna. Czy wynik 1176 jest aż taki zły? I co może oznaczać? Dodam że wyniki tarczycy były w normie. Nie mam zawrotów głowy ani problemów ze wzrokiem. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na hiperprolaktynemię, co może skutkować problemami z zajściem w ciążę. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka w celu określenia przyczyny podwyższonego poziomu prolaktyny. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.