Czy podwyższona prolaktyna może mieć związek z wypadaniem włosów?

Witam, W związku z zawrotami i bolami glowy, zaburzeniami miesiaczkowania, obrzekami, zwiekszeniem wagi ciala, wypadaniem wlosow i pogorszeniem stanu skory zrobilam badania. Wyszła podwyzszona prolaktyna - (wynik 66,56). Co to moze oznaczac? Czy powinnam tez zrobic badania hormonow tarczycy? Obecnie czekam na wynik anty TPO natomiast nie robilam hormonow tarczycowych. Co moze oznaczac taki wynik prolaktyny? Jak wyglada leczenie oraz dalsza diagnostyka?

Witam!
Zaburzenia hormonalne mogą wpływać na utratę owłosienia. Należy dokładnie zbadać przyczynę wyższego poziomu prolaktyny: ginekolog, endokrynolog - poradzą sobie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.