Wysoki poziom glukozy po wypiciu roztworu w 27. tygodniu ciąży

Witam. Jeste w 27 tygodniu ciazy, byłam na badaniu krzywej cukrowej wynik po 2 h 75 g glukozy wynpsil 177, na czczo 87,przez cala ciaze i przed nia wyniki glukozy na czczo mialam ksiazkowe dlazego po wypiciu roztworu wynik jest taki wysoki? Musze wspomniec ze podzas badania bylam przeziebiona i 6 razy kluta a krew ostatecznie zostala pobrana z palca czy to moglo miec jakis wplyw na wynik? prosze o rade jak dalej postepowac. Dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik pozwala rozpoznać cukrzycę ciążową. Sugeruję konsultację ze specjalistą diabetologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.