Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry, nie znając przyczyny jednej nerki (od urodzenia jedna nerka, w przeszłości dawca rodzinny jednej nerki, resekcja nerki z powodu nowotworu itd.), chorób towarzyszących, aktualnych objawów klinicznych oraz przyjmowanych na stałe leków, ciężko jest powiedzieć na ile wyniki są niepokojące. Z pewnością przekraczają one górne granice norm, co jest sygnałem alarmowym.

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza internisty - nefrologa celem wdrożenia, bądź modyfikacji (jeśli jakieś było już rozpoczęte) leczenia. Przewlekle utrzymujący się stan upośledzonej filtracji kłębuszkowej (na co wskazują przesłane przez Panią wyniki badań) może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, z niewydolnością nerek włącznie, co przy jednej nerce może stanowić zagrożenie życia. Dlatego też nie należy bagatelizować żadnych sygnałów alarmowych. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty