Wzrost kreatyniny i podwyższony mocznik u 88-latka

pac.88l. 3l z rozrusznikiem(8 leków).Rośnie kreatynina, wciągu miesiąca od 140-180 i pojawił się jeszcze podw. mocznik.Czy się to nadaje do hospitalizacii,czy spokojnie bez nerwów czekać 3 miesiące w kolejce do nefrologa.Z góry dziękuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości są prawidłowe dla osoby w tym wieku. Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak wartości będą nadal narastać, być może wskazana będzie hospitalizacja. Proszę wykonać kontrolne badania za kilka dni oraz skonsultować je z lekarzem POZ.